Klub motocyklowy Jastrabye Borowie

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 23 kwietnia 2016 roku wzięliśmy udział we wiosennym Kongresie Klubów Motocyklowych, który odbywał się w Dąbrowie Górniczej w hotelu Malta. W czasie krótkiego wystąpienia przed Radą Kongresu Klubów Motocyklowych, składającą się z przedstawicieli największych klubów MC w Polsce, opowiedzieliśmy o historii Borowia, naszym herbie oraz o klubie, który chcemy założyć. Misja zakończyła się powodzeniem, a wspomniany dzień przejdzie do annałów historii jako początek klubu motocyklowego Jastrabye Borowie.jastrabye

 

Nazwa naszego klubu to pierwsza historyczna nazwa Borowia, zgodnie bowiem ze średniowiecznym dokumentem, datowanym na rok 1529, w Borowiu istniał kościół opatrzony takową adnotacją. Jest to pisana po staropolsku nazwa “Jastrzębie”, znana ze starych kronik i przekazów ludowych. Od dziś historia pisze się na nowo. W skład założycielskiej szóstki klubu weszli: Karik, Chudy, Dropsik, Wróbel, Mateo i Jaru.

skideg-1

Pierwotnym założeniem klubu była jazda wyłącznie na motocyklach polskiej produkcji, jednak ograniczenia rodzimej motoryzacji na tym polu szybko dały się nam we znaki. Na chwilę obecną posiadamy szeroki przekrój motocykli, więc bywamy na różnych imprezach motocyklowych, od zlotów zabytków po trochę mniej zardzewiałe imprezy środowiskowe. Poniżej przedstawiamy film pokazujący różnorodność naszych maszyn.

Tmproject.com.pl